źródło: własne

Fisher Price – Pierwsze klocki malucha

 

Kiedy pada zdanie „pierwsze klocki malucha” przed oczami pojawia nam się obraz tego, jak takie klocki powinny wyglądać. Przede wszystkim muszą być duże (lub przynajmniej nie składające się z bardzo małych elementów) – żeby maluch ich nie połknął, kolorowe – żeby zachęcić dziecko do zabawy, a w końcu coś, co rodzice uwielbiają najbardziej – pełnić wiele funkcji. Takie bez wątpienia są pierwsze klocki malucha od Fisher Price.

Opis zabawki

Wbrew pozorom to nie są zwykłe klocki. Zamknięte zostały w transporterze z kolorową grafiką, który ma specjalnie wieczko z kształtami np. koło, gwiazda, trójkąt czy kwadrat. Oczywiście nie bez powodu tak jest. Klocki bowiem mają identyczne kształty i cała zabawa polega na tym, aby w końcu trafić i wrzucić klocek. Wadę tej zabawki widzimy jedną – ktoś nie przemyślał, że co bystrzejsze dzieci mogą po prostu zdejmować wieczko i wrzucać klocki bez dopasowywania kształtów. Ach te nasze cwaniaki! Na wszystko znajdą sposób.

Nasza opinia: Przyjemne z pożytecznym

Na szczęście dopasowywanie kształtów to nie jedyny sposób zabawy klockami. Z klocków możemy budować wieżę i rozwijać koordynację wzrokowo – manualną, a najlepszym i najciekawszym zajęciem jest na pewno nazywanie kształtów oraz kolorów. Świetny rekwizyt do rozwijania mowy – i to nie tylko w języku polskim! Gdy dziecko opanuję już język polski, klocków możemy użyć do nazywania kształtów i kolorów w języku obcym np. angielskim czy niemieckim. Ponoć czym skorupka za młodu nasiąknie

My zauważyliśmy również, że klocków możemy używać jako stempelki. Idealnie sprawdzają się do odbijania np. w farbie lub jako foremki – w plastelinie. Dzięki nim nauka kształtów i kolorów nabiera zupełnie innego znaczenia, a przede wszystkim jest przyjemna, łatwa i szybka. Chyba wszyscy dobrze wiemy, że przez zabawę uczymy się najchętniej. My, dorośli też lubimy łączyć przyjemne z pożytecznym, prawda?

Jeśli chodzi o jakość klocków, to są one naprawdę odporne na zadrapania, wkładanie do buzi i testowanie jakże mocnych, mlecznych zębów. Maluchy uwielbiają je gryźć, rzucać nimi gdzie popadnie i chować w trudno dostępne miejsca, a potem o nich zapominać. Na całe szczęście klocki są kolorowe, więc szybko możemy je zlokalizować. Okazuje się, że również rodzice mają przy tym świetną zabawę.

 

Jakość
Funkcjonalność
Trwałość
Cena
Średnia

0 0 vote
Article Rating
Oceń produkt
Ocena 5 na podstawie 1 głosów.

Udostępnij recenzję:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Recenzje
użytkowników

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Scroll to Top