Zabawki marki Dumel kojarzą się nierozłącznie z wysoką jakością i trwałością. Często służą godzinami do świetnej zabawy z naszymi maluszkami. Nie inaczej jest tym razem. Seria Dumel Discovery to zabawki, które poprzez wspieranie nauki podstawowych umiejętności dziecka zapewniają jego rozwój na każdym etapie życia.

Opis zabawki

Zabawka opakowana jest w kartonowe pudełko z okienkiem umożliwiającym wypróbowanie funkcji dźwiękowych. Zestaw zawiera traktor z przyczepą, figurkę kierowcy i 6 figurek zwierząt: lew, niedźwiedź, słoń, zebra, tygrys i żyrafa. Wszystkie elementy zabawki są w żywych kolorach.

Traktor safari to interaktywna zabawka, która jeździ, świeci i wydaje dźwięki. Po naciśnięciu komina traktor jedzie do przodu, przycisk na kierownicy powoduje uruchomienie świateł i dźwięku klaksonu. Naciśnięcie kierowcy uruchamia odtworzenie piosenki w języku polskim. Na przyczepie znajdują się otwory z przyciskami, do których kształtu dziecko dopasowuje dane zwierzątko. Po prawidłowym umieszczeniu figurki na przyczepie zabawka wydaje dźwięk charakterystyczny dla danego zwierzęcia lub następuje odtworzenie krótkiej historyjki o nim.

Zabawka wykonana jest z tworzywa sztucznego – plastiku. Do zasilania niezbędne są 3 baterie AAA. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 1 roku życia, posiada certyfikat CE.

Nasza opinia: kolorowe wsparcie w nauce chodzenia

Traktor Safari z czystym sumieniem można polecić rodzicom dzieci w wieku od około 1 roku do 3 lat. Producent dedykuje zabawkę dla dzieci powyżej roku, jednak każde dziecko, które już samodzielnie siedzi chętnie pobawi się traktorem. Dla młodszych dzieci atrakcją są dźwięki wydawane po przyciśnięciu guzików, dużą frajdę sprawia także uruchamianie trybu jazdy. Uciekający traktor motywuje niechodzące dzieci do raczkowania. Zabawka ma tez wymiar edukacyjny, przyczepa pełni formę sortera, dziecko musi dopasować kształt podstawy zwierzęcia do otworu na przyczepie. Po udanej próbie zabawka wydaje dźwięk, który dla dziecka jest nagrodą. Przy okazji dzieci ćwiczą precyzję, uczą się rozpoznawania zwierząt i dźwięków wydawanych przez nie. Zabawka jest solidnie wykonana, trudno ją uszkodzić nawet żywiołowemu dziecku. Traktor Safari zajmie dziecko przez dłuższy czas i nie pójdzie w zapomnienie po kilku dniach. Po wyjęciu zwierzątek można się nim bawić jak każdym traktorem i przewozić inne ładunki np. klocki. Czy ma jakieś wady? Dla rodzica po dłuższym czasie dźwięki mogą stać się irytujące, ale dotyczy to wszystkich zabawek tego typu. 

 

Jakość
Funkcjonalność
Trwałość
Cena
Średnia

0 0 vote
Article Rating
Oceń produkt
Ocena 5 na podstawie 1 głosów.

Udostępnij recenzję:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Recenzje
użytkowników

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Scroll to Top